środa, 9 maja 2012

Gencjana pogromcą kaczego blondu i niechcianych rudości!

Mam dzisiaj bardzo dobry humor więc ta notka nie będzie stanadardowa ;D. Raczej ;D.

Żeby gencjana stała się pogromcą naszego pięknego, aczkolwiek kaczego blondu trzeba zrobić z niej miksturę. Zaleca się uważanie na ilość gencjany na ilość wody, ponieważ skutkiem nadmiernego użycia gencjany będą lekko, lub bardzo fioletowe włosy. Ale znamy przepis, żeby temu zapobiec! :D

Płukanka z gencjany:
Do pojemnika wlewamy wodę (niestety nie mogę podać dokładnie ilości, ja to robię na oko, ostatnio nalałam litr, ale mam gencjanę 2%). Teraz potrzebujemy makaron, ten w nitce. Zanurzamy koniec makaronu w butelce (aż dotknie dno) i potem  tym makaronem mieszamy wodę, Płukanka powinna mieć kolor lekko fioletowy.

Ważne wiadomości:
W aptece można kupić gencjanę na wodzie i na spirytusie. Wybieramy oczywiście tą pierwszą bo jakże by inaczej. Potem mamy do wyboru: 1% czy 2%? Ja wzięłam 2% bo taką mi podał aptekarz, który był jakiś speszony ;p. Ale podobno lepiej brać 1%. Ja uznałam, że gdy mam 2% to po prostu dam jej mniej do wody i tyle ;).


Inne zastosowania:
Tych jest bardzo dużo, radzę poszukać w google ;D. Wcześniej pominęłam bardzo ważne inne zastosowanie - ta oto kochana płukanka z gencjany może być stosowana również do włosów brązowych, by pozbyć się z nich rudości. Można również pomalować sobie nią włosy. To raczej nie okaże się zbyt popularne, ale zawsze można pomalować gencjaną jedynie końcówki i mieć pewność, że fiolet się zmyje! ;D

Cena: około 4-5 zł, do kupienia w aptece.

Płukanka z gencjany oziębia kolor włosów, nadaje się do włosów farbowanych, jak i nie. Ja jestem dowodem tego, że działa także na naturalny kolor ;). Efekt widać po pierwszym użyciu :).

I ostrzeżenie! Nie radzę stosować szamponów typu Joanna do blondu (czyli wszystkich fioletowych) ponieważ wysuszają włosy. Moja siostra ich wprawdzie nadal używa, efekt jest, ale jednak niszczy.

6 komentarzy:

 1. Twoje posty są takie...unikalne. Np. wszyscy trąbią o tym samym a z Twojego bloga zawsze dowiem się czegoś nowego :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie mam włosów blond więc nie jest dla mnie :)
  Obserwuję i równiez zapraszam ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie jestem blondynką, więc to chyba nie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 4. u mnie gencjanna nie działa w ogóle.

  OdpowiedzUsuń

Będę wdzięczna za każdy komentarz i pomocną uwagę :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...